- REKLAMA -

- REKLAMA -

TWOJE ŹRÓDŁO ZDROWYCH WIADOMOŚCI I INFORMACJI MEDYCZNYCH

Strona głównaekspert radziJak oszczędzić, żeby nie stracić wzroku?

Jak oszczędzić, żeby nie stracić wzroku?

Świat pędzi do przodu. Dla coraz większej części z nas wzrok staje się podstawowym narzędziem nie tylko pracy, ale i wypoczynku. Sztuczne oświetlenie, monitory, telewizory, telefony komórkowe, precyzyjna praca, wiele godzin skupienia – są naszą codziennością. Musimy dobrze widzieć, żeby sobie z tym wszystkim sprawnie i wygodnie radzić.

Jednocześnie nasza rzeczywistość wielokrotnie zmusza nas do oszczędności. Co możemy zrobić żeby dbając należycie o oczy, w racjonalny sposób podejść do finansów?

Po pierwsze: lepiej mieć okulary proste, ale z aktualną korekcją, niż super markowe, ale których szkła nie do końca odpowiadają naszym potrzebom. Odnosi się to zarówno do okularów korekcyjnych, jak i słonecznych. Tym bardziej, że okulary słoneczne również powinny mieć szkła korekcyjne, jeśli w takich normalnie chodzimy, albo powinniśmy chodzić! Wbrew pozorom okulary takie można wykonać w bardzo atrakcyjnej cenie.

Po drugie: lepiej mieć porządne szkła w tańszej oprawce, niż designerską ramkę z tanimi szkłami. Obecnie wybór modnych, eleganckich oprawek w atrakcyjnej cenie jest naprawdę szeroki. Natomiast kiepskiej jakości soczewki okularowe z pewnością wyrządzą szkodę naszym oczom, a także portfelowi. Pamiętajmy, że ze szkłami w okularach jest dokładnie tak samo, jak z każdym innym towarem. Soczewki okularowe różnią się między sobą diametralnie. Różni producenci, z różnej jakości materiałów wykonują różnej jakości produkt, który odpowiada za nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Ciekawostką jest, że tylko firma Zeiss i częściowo Rodenstock oznaczają w widoczny sposób swoje soczewki okularowe. To, że mają Państwo w swoich okularach szkła innego producenta, pozostaje kwestią zaufania.

Po trzecie: okulary na dzień dzisiejszy są najtańszą formą korekcji wzroku. Koszt użytkowania soczewek kontaktowych choć rozłożony na raty, jest kilkukrotnie wyższy od nawet najlepszych okularów.

Po czwarte: zdrowe i zadbane oczy, to dobre samopoczucie, większe bezpieczeństwo, możliwość lepszej i wydajniejszej pracy, a więc również zysk dla kieszeni.

Tomasz Socha

SOCHA OPTICS

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
PODOBNE ARTYKUŁY
- REKLAMA -

POPULARNE