- REKLAMA -

- REKLAMA -

TWOJE ŹRÓDŁO ZDROWYCH WIADOMOŚCI I INFORMACJI MEDYCZNYCH

Strona głównaAktualnościNowoczesne Centrum Medyczne

Nowoczesne Centrum Medyczne

Już wkrótce w Koszalinie zostanie otwarte Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica. Na 850 m2 będą znajdowały się specjalistyczne gabinety lekarskie, sale do rehabilitacji, fizykoterapii, sala fitness i siłownia.

To medyczne przedsięwzięcie to dzieło spółki Remedica, której Prezesem jest znany lekarz ortopeda dr Andrzej Loranc. Centrum będzie mieściło się w Hali Widowisko-Sportowej przy ul. Śniadeckich 4 w Koszalinie, gdzie na pierwszym piętrze spółka Remedica dzierżawi sporą powierzchnie. Będzie można tam skorzystać z usług z zakresu medycyny, rehabilitacji, odnowy a także diagnostyki. 

Dr Andrzej Loranc oraz dr Paweł Jasiński, to lekarze ortopedzi, którzy mają szerokie doświadczenie „w szybkim stawianiu ludzi na nogi.” – To potrzeba szybkiej diagnostyki i rehabilitacji spowodowała chęć utworzenia takiego centrum – tłumaczy dr Loranc. 

Chcemy stworzyć ośrodek, w którym opieka nad pacjentem będzie prowadzona w
sposób kompleksowy. Szybka i właściwa diagnoza, wdrożenie odpowiedniego leczenia oraz rehabilitacja, mają pozwolić na osiągnięcie jak najlepszych rezultatów w optymalnie krótkim czasie. Zarówno pacjenci ze schorzeniami przewlekłymi, chorobą zwyrodnieniową, chorobami reumatycznymi, jak również chorzy po urazach i zabiegach operacyjnych mogą u nas liczyć na odpowiednią opiekę medyczną i rehabilitację, dostosowaną do ich potrzeb
– wyjaśnia dr Paweł Jasiński, współwłaściciel spółki. 

W Centrum będą przyjmować lekarze ortopedzi, reumatolodzy, neurolodzy, chirurdzy naczyniowi, specjaliści medycyny sportowej. Będzie także chirurg dziecięcy, radiolog, internista, lekarz medycyny estetycznej i hipertensjolog czyli specjalista od nadciśnienia.

Będzie można poddać się tam kompleksowej rehabilitacji, korzystając z zabiegów zleconych przez lekarza takich jak: hydroterapia, elektroterapia oraz fizykoterapia. Będą prowadzone indywidualne zabiegi rehabilitacyjne, gimnastyka i masaże. Zostanie również stworzona oferta skierowana do klubów sportowych i sportowców indywidualnych w zakresie opieki medycznej, rehabilitacji i odnowy biologicznej dostosowanej do potrzeb każdego. 

 W Centrum Remedica już dobiegają końca prace adaptacyjne, gdzie wykwalifikowana kadra lekarzy i terapeutów będzie dbała o szybki powrót do zdrowia swoich pacjentów. Właściciele spółki, pomyśleli także o kondycji fizycznej i psychicznej, oferując możliwość skorzystania z takich zajęć jak fitness czy siłownia. – Będziemy tworzyć grupy tematyczne w zależności od zainteresowania i potrzeb – mówi dr Loranc. – zaproponujemy jogę, może jakieś zajęcia, które umożliwią wyjście z sali pod okiem naszego trenera, np. wspólne biegi czy nornic walking. 

W Nowocześnie wyposażonej siłowni, będzie można skorzystać z indywidualnych treningów, które przygotuje i poprowadzi wykwalifikowany trener. Po wysiłku fizycznym, będzie można oddać się relaksowi w mini-spa, korzystając z hydromasażu, jacuzzi, sauny. 

Remedica, będzie prowadziła również w swojej sali konferencyjnej, działalność edukacyjno-naukową. Będą organizowane spotkania ze specjalistami różnych dziedzin np. z dietetykami, rehabilitantami czy ortopedami. — Chcemy nie tylko leczyć i rehabilitować, ale także edukować, aby zapobiec niektórym przypadłością wynikającym często z naszej winy jak np. złe odżywianie czy amatorskie uprawianie sportu bez odpowiedniego przygotowania. — wyjaśnia dr Loranc, Prezes spółki. 

PODOBNE ARTYKUŁY
- REKLAMA -

POPULARNE