- REKLAMA -

- REKLAMA -

TWOJE ŹRÓDŁO ZDROWYCH WIADOMOŚCI I INFORMACJI MEDYCZNYCH

Strona głównaAktualnościSport i aktywność fizyczna - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

Sport i aktywność fizyczna – Środa z Profilaktyką w OW NFZ

W tym dniu namawiamy do aktywności fizycznej, jako sposobu na usprawnianie ciała. Ćwiczenia, ruch na świeżym powietrzu czy sport są dla każdego, zarówno osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami. Przybliżamy także świat zmysłów osób z niepełnosprawnościami.

Dowiedz się więcej: Sport i aktywność fizyczna – Środa z Profilaktyką w OW NFZ

Aktywność fizyczna a niepełnosprawność

Promocja zdrowia i profilaktyki

podpis dziewczyny
podpis dziewczyny

poprzez aktywność fizyczną to wspólny cel Narodowego Funduszu Zdrowia i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego (PKPar). Zaplanowaliśmy pierwsze wspólne inicjatywy. Zaczynamy od „Środy z Profilaktyką”, czyli cyklicznej akcji edukacyjnej NFZ.

Uprawianie sportu przez osoby z niepełnosprawnościami ma znaczący wpływ na jakość ich życia pod względem kondycji fizycznej, ale wpływa również na sferę psychiczną. Poprawia samopoczucie, rozładowuje stres, jest formą rozrywki i okazją do zawarcia nowych znajomości. Pełni funkcję integracyjną i włączającą. Daje okazję do rywalizacji i pracy nad sobą oraz poprawy swoich wyników. Regularna aktywność fizyczna może także wzmacniać poczucie własnej wartości i pewności siebie. Niepełnosprawność nie powinna więc być ograniczeniem w uprawianiu sportu. Forma aktywności powinna zostać skonsultowana z lekarzem i dostosowana do indywidualnych możliwości, stając się jednocześnie formą rehabilitacji.

Świat zmysłów osób z niepełnosprawnościami

gjrigjr

Wzrok, słuch, smak, węch i dotyk. To podstawowe zmysły, które pozwalają człowiekowi odbierać bodźce, umożliwiają zbudowanie sobie wizji świata i funkcjonowanie w nim. Co jednak, gdy jeden z nich nie działa? Zwłaszcza tak podstawowy, jak wzrok? Uważa się, że temu zmysłowi zawdzięczamy dostarczanie ok. 90 proc. informacji. https://infomedic.pl/wp-admin.pl

Więcej materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez ekspertów Narodowego Funduszu Zdrowia znajdą Państwo pod linkiem:

Szczegóły: NFZ GDANSK

Źródło: Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji Centrali NFZ

PODOBNE ARTYKUŁY
- REKLAMA -

POPULARNE