- REKLAMA -

- REKLAMA -

TWOJE ŹRÓDŁO ZDROWYCH WIADOMOŚCI I INFORMACJI MEDYCZNYCH

Strona głównaZdrowieciążaFantom noworodkowy w darze dla kołobrzeskiego szpitala

Fantom noworodkowy w darze dla kołobrzeskiego szpitala

Profesjonalny fantom noworodkowy to dar dla szpitala od Rotary Club Kołobrzeg. Przekazany pod koniec czerwca kosztował ponad 4 tys. zł i ma służyć do przeprowadzania praktycznych ćwiczeń z zakresu udzielania pierwszej pomocy noworodkowej. Wykorzystywany będzie podczas zajęć związanych z udzielaniem pomocy przy zadławieniu, omdleniu lub utracie przytomności. 

Z nowego sprzętu korzystają już uczestnicy różnych programów oferowanych przez działającą w kołobrzeskiej placówce szkołę rodzenia „Bocianek”. To w niej prowadzone są przez specjalistę anestezjologii i intensywnej terapii kilkutygodniowe zajęcia, podczas których przyszli rodzice zdobywają praktyczną wiedzę, począwszy od przygotowania do porodu aż do opieki nad noworodkiem. 

 Fantom Resusci Baby QCPR – taki model otrzymał szpital w Kołobrzegu –  daje ogromne możliwości treningu w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej niemowląt i uzyskania informacji o jakości wykonywanych ćwiczeń. Rozszerzony z kolei pomiar głębokości uciśnięć i objętości wdmuchnięć pozwala na szczegółową ocenę podjętych czynności. Ponadto sprzęt tej klasy zapewnia precyzyjniejsze znalezienie miejsca uciśnięć klatki piersiowej, ułatwia symulację niedrożności dróg oddechowych, a nawet umożliwia kontrolę tętna. (bw)

PODOBNE ARTYKUŁY
- REKLAMA -

POPULARNE