- REKLAMA -

- REKLAMA -

TWOJE ŹRÓDŁO ZDROWYCH WIADOMOŚCI I INFORMACJI MEDYCZNYCH

Strona głównaAktualnościProfilaktyka chorób serca - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

Profilaktyka chorób serca – Środa z Profilaktyką w OW NFZ

Profilaktyka chorób serca to temat dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” – akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia. NFZ przypomina o możliwości skorzystania z bezpłatnego programu profilaktycznego chorób układu krążenia (ChUK). Badania można wykonać raz na 5 lat w każdej przychodni podstawowej opieki zdrowotnej w ramach NFZ.

Do głównych chorób układu sercowo-naczyniowego należą m.in. nadciśnienie tętnicze, zawał serca, choroba wieńcowa, udar mózgu. Choroby te stanowią najczęstszą przyczynę zgonów. Wpływa na to wiele czynników, również tych, które są następstwem niedostatecznej dbałości o prozdrowotne zachowania. Dlatego, aby zminimalizować ryzyko zachorowania, tak ważne jest wyeliminowanie niewłaściwych nawyków, prowadzenie zdrowego stylu życia oraz regularne badania profilaktyczne.

Według danych NFZ wartość refundacji świadczeń w 2022 roku z powodu zawału serca wyniosła 1,19 mld zł, a wartość refundacji świadczeń z powodu przewlekłej choroby niedokrwiennej serca to 1,20 mld zł.

Postaw na profilaktykę i skorzystaj z programu Profilaktyki Chorób Układu Krążenia (ChUK), którego jednym z istotnych elementów jest podnoszenie świadomości pacjentów poprzez edukację i aktywną profilaktykę. W 2023 roku z programu ChUK skorzystało ponad 570 tys. pacjentów.

Źródło: Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji NFZ

PODOBNE ARTYKUŁY
- REKLAMA -

POPULARNE